3 pārgājieni ar 3 gadnieku Maljorkā

Kāds laiks ir pagājis, dzīve rit uz priekšu un lietas mainās. 2013.gadā devāmies ar Lieni 2 dienu kalnu pārgājienā Šveices Alpos. Pirms došanās ceļojumā uz Maljorku mūsu rokās nonāk ceļvedis “Mallorca car tours and walks”, taču šoreiz nevis, lai atrastu kādu kalnu taku, bet lai izpētītu iespējamos auto maršrutus un pieturu/apskates vietas, jo nu jau jārēķinas ar mūsu mazo 3 gadnieku – Leo. Protams, iezogas kāda doma ka varbūt kādu kalnu taku varam pieveikt, taču, apskatot taku attālumus un laikus, saprotu ka ne šajā reizē tās būs mums pa spēkam… un tomēr sanāca pāris feini mazāki pārgājieni. Tad šajā stāstā par tiem un kas zina, varbūt tie noder jūsu nākotnes pārgājieniem ar jūsu 3 gadnieku esot Maljorkā? 🙂

Pirmais pārgājiens

Pirmais pārgājiens sākas kalnu ciematā Banyalbufar, kas ir sasniedzams no salas lielākās pilsētas Palma de Mallorca, braucot ar auto pa līkumoto kalnu ceļu ma-10 (aut. piezīme ma-10 ceļš must have ceļojot pa Maljorku). Pārgājienu var sākt, piemēram, no ciematiņa centrā esošā pārtikas veikala, kas atrodas uz tā paša ma-10 ceļa. Dodoties no veikala pa ma-10 ZA virzienā turpat netālu pa kreisi nogriezāmies ieliņā Carrer Major un turpinājām iet līdz nogriezāmies uz Carrer Marina. Nedaudz tālāk jānogriežas atkal pa kreisi ceļā, kas ved uz Cala Banyalbufar – mazu, romantisku laivu piestātni un pludmali pie jūras. Apskatot ciemata iedzīvi, nesteidzīgi baudot klusumu un dabu, devāmies tālāk lejup un vēlāk pa akmens kāpnēm sasniedzam minēto piejūras laivu piestātni, kas ir ~1-1,2 km no pārgājiena sākuma punkta.

Caur piestātni tiekam uz pludmali, kas ir izvietota uz betona mola un atrodas pašā kalnu pakājē. Vieta atpūtai, piknikam, ja laiks silts, noteikti arī peldei. Tālāk turpinājām ceļu garām klints strautam sasniedzot kāpnes kas nu veda augšup kalnā. Uzkāpjot sasniedzam piejūras klints ragu – skaistu vietu kuru var sasniegt arī ar auto, braucot lejup no tā paša Banyalbufar centra pa ieliņu Cami des Moli. Dodamies pa šo ieliņu augšup un nonākam pārgājiena sākumpunktā. Aptuvenais pārgājiena kopējais garums 2-2,5 km. Nesteidzīgi pavadīts laiks – līdz 2h. Leo to veica paša spēkiem. Protams, pārgājienā bija vietas kur mazais īpaši jāuzmana vedot pie rokas vai nesot, tāpat kā citos šajā stāstā minētajos pārgājienos.

Otrais pārgājiens

Tajā pašā dienā braucot tālāk uz priekšu no Banyalbufar pa to pašu ma-10 ceļu sasniedzam kādu no nākamajiem salas kalnu ciematiem – Deià. Te sākas mūsu trijotnes nākamais pārgājiens.

Uzreiz jāsaka ka neveicām pilnu šīs takas iespējamo garumu – 4 km, ceļā pavadāmais laiks 1h un 30 minūtes, kā ir norādīts stāsta ievadā minētajā ceļvedī. Veiksmīgi izdodas atrast stāvvietu auto un dodamies pa ieliņu Carrer Teix lejup, lai apskatītu Deià. Ciemats piesaista mūsu uzmanību arī ar savu, varētu teikt, tropisko klimatu. Tas atrodas kalnu ielejā un sajūta, ka šeit ir siltāks un mitrāks gaiss. Līdz ar to arī bio sfēra daudzveidīgāka, zaļāka.

Pa Carrer Es Clot un Cami Baix des Penyal ieliņām nonākam līdz vietai kur ceļš pāriet arvien šaurākā takā. Tālāk gan nedodamies, jo aprunājoties ar kādiem vācu tūristiem saņemu jautājumu: “Vai manas zandales ir no Birkenstock?” 🙂 un ja nē, tad mums tur nav ko darīt. Tātad šeit tālāk tikai ar pārgājieniem paredzētiem apaviem.

Atpakaļ ceļā iegriežamies S’hortet tējas namiņā un pēc 1h 30 minūtēm esam atpakaļ takas sākumpunktā. Nākamreiz, ar atbilstošiem apaviem un jau lielāki, noteikti dotos tālāk pa taku, lai sasniegtu pludmali Cala de Deià, jo šeit paveras skaisti skati uz jūru un senu piejūras apbūvi.

Trešais pārgājiens

Sanāca pavisam nejauši, taču bija tā vērts. Tajā dienā, pa ceļam uz mūsu pēdējam naktsmājām salas austrumu pusē, vēlme bija pavadīt dienas daļu kādā pludmalē, kas vēlams ir klusa, ar maz cilvēkiem un, protams, tirkīzzilu ūdeni 🙂 Tādu pudmali arī bijām noskatījuši – Cala Na Clara. Taču kādi riteņbraucēji kuri ar riteņiem uz pleciem “izlīda” no krūmiem un mums vajadzīgās takas, lika mums domāt ka pa to taku netiksim līdz pludmalei un devāmies uz priekšu pa citu taku.

Rezultātā pēc 3 km gājiena sasniedzam vietu kur tiekam pie ūdens – skaistu vietu ar nosaukumu Es Calo. Šeit gan, lai piekļūtu jūrai, jānokāpj no stāva krasta un lejā, lai arī krasta atsegumi ir krāšņi, izskatās ka ik pa laikam tie arī nogrūst. Katrā ziņā šajā vietā piepildās mūsu vēlmes, un, neskatoties uz to ka vēl jāveic atpakaļ ceļš, esam priecīgi par pikniku, ūdens krāsām, peldi un apkārtējiem dabas skatiem šajā vietā.

Kopumā pārgājiens turp atpakaļ sanāca 6 km garšs, laiks vismaz 2h un plus vēl pavadītais laiks pie jūras. Mūsu 3 gadnieks noteikti saviem spēkiem pieveica visus 3 km. (!)Šajā takā noteikti jāvelk kārtīgi pārgājienu apavi – ne tā kā mēs ar čībiņām un zandalēm 🙂

Kopsavilkums

Varu droši teikt, ka Maljorka “paņēma” mūsu sirdis. Noteikti vieta kur atgriezties un apskatīt citus salas nostūrus un vietas. Vieta, kur pārgājienu iespējas ir daudz un dažādas – arī ar mazajiem 3 gadniekiem. Feinus jums ceļojums! Padalieties stāsta komentāros, ja esat veikuši kādus pārgājienus ar mazajiem Maljorkā un tos rekomendējat arī mums.


→ Pludmales kurās pabijām un patika: Cala Banyalbufar, Cala Tuent, Es Calo,  Cala d`es ratjoli

Pilsētas, ciemati: Palma de Mallorca, Banyalbufar, Deià, Sóller, Port de Sóller, Alcúdia, Son Servera

→ Stāsta foto autori: Agris un Liene Smilgas

Cits stāsts? Priekšlikumi, domas? Rakstiet...

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *